Čeho se bojíš?

23. ledna 2018 v 11:36 | Black soul |  Bláznův svět
Kromě strachu ze závazků, zklamání a nedoáhnutí toho, čeho chci, mám celkem normální obavy z "normálních věcí" jako každý jiný. Když jsem byla malá, můj seznam věcí, kterých se bojím, byl o trchu delší a mnohem vtipnější (ehm, ehm... jen si na to počkejte), než teď v jedna dvaceti, kdy mám naprosto pochopitelné fóbie, které mají naprosto rozumné odůvodnění......... jako třeba strach ze slimáků. (Nedávno jsem se bavila s kamarádem o tomhle strachu a on se smál a pak začal googlit obrázky roztomilých slimáků - jo, opravdu - a posílat mi je... nenávidím ho.) Ale, dřív, než se začnete smát, tenhle strach má naprosto rozumné vysvětlení. HARRY POTTER. (Jo, už se smějte). Když jsem ve druhé třídě viděla druhý díl Harryho Pottera a Ron začal zvracet slimáky, traumatizovalo mě to natolik, že se jich teď bojím. A to tak moc, že kdybych měla na jednoho šlápnout, nebo se ho nedej bože dotknout, tak se asi rozbrečím, zblázním a pozvracím ve stejnou chvíli.

Dalším strachem, ne tak vážným už, je tma. Ne, že bych se bála tmy jako takové, ale logicky, bojím se toho, co se ve tmě skrývá, you know, démoni, duchové, poltergeist, panenka, babička s motorovou pilou. Ne, teď vážně. Co mi nejvíc vadí, je chodit po tmě sama, což je asi pochopitelné, mám potom takový ten paranoidní strach, že mě pronásleduje vlasní stín a chystá se na mě skočit v temní uličce, až to nebudu čekat. I když jsem si na to už trochu zvykla, když jsem byla nucená chodit po změ sama z práce. Po dvou rychlých procházkách v půl 11 večer už se mi aspoň netřásly nohy.

Fajn fajn, teď "serious talk". Klauni. V každém filmu a seriálu je klaun padouch, co unáší, vraždí a kdo ví, co ještě. To už něco znamená, ne? Nesnáším klauny a ty jejich falešný úsměvy (připomínají mi ten můj, když se kouknu do zrcadla). Bratránek si vždycky myslí, že je to hrozná sranda, ukázat mi obrázek klauna a pak pomalu sledovat, jak propadám panice a schovávám se do klubíčka pod stůl, ale ona to taková prča neni. Jestli mi něco faaakt hodně vadí, tak to jsou rozhodně klauni. Nevím, už je to ve mě od mala a asi to jen tak někam nepůjde. Takže jestli mi někdo někdy uspořádá opožděnou párty s klaunem, tak ho zastřelím (a toho klauna taky, dřív, než on zastřelí mě).

Ve městě, kde bydlím, jsou zásoby paliv pod zemí a kdyby někdo škrtl sirkou v okolí a rozohl se, žče by se trochu zahřál, tak zahřeje celé město a okolí 60ti kilometrů k tomu. Takže můj strach z toho, že při bouřce tam někam práskne blesk, celý to zapálí a boom. Takže tenhle strach byl celkem oprávněný, ne? Plus moje dětská představivost byla... no...trochu moc. Dneska už jsem na tom líp a bojím se jenom když houká siréna na obecním úřadu, co ohlašuje požáry. (Pud sebezáchovy, nooo)

A teď trochu vážně.... Hrozně dlouho jsem měla problém s tím někoho si k sobě pustit. Nemyslím jenom po stránce vztahu, ale i po přátelské stránce nebo jen vyjít ven a komunikovat s lidma. Teprve nedávno jsem přišla na to, proč od sebe vševhny ráda odstrkuju, bez ohledu na to, co pro to musím udělat (vážně, kdybych vyvýjela tolik úsilí při studování, jako při odstrkování lidí od sebe, wow, to bych měla výsledky). Nebudu zacházet do detailů, to je na dlouho a na jindy, ale očividně sočáustí toho.. onoho... je, že mám strach z toho si k sobě někoho pustit, protože potřebuju mít jistotu v tom, co cití a bojím se toho, že odejdou a ublíží mi. Takže logicky, když jsem je donutila nenávidět mě, měla jsem stoprocenntí jistotu, že vím, na čem s těmi lidmi jsem. Jo, logika huh, řekněte to mému mozku, on to chudák nechápe. Udělala jsem spoustu kravin a hrozných věcí kvůli tomu, ale teď, když vím, proč...třeba se to časem zlepší, třeba ten strach nějak potlačím..s pomocí...a budu schopná fungovat... ale cesta je dlouhá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 23. ledna 2018 v 12:49 | Reagovat

Moje kamarádka má také fobii ze slimáků :-) A to s těmi palivy pod zemí je docela děsivé 8-O

2 Natas Natas | Web | 23. ledna 2018 v 14:20 | Reagovat

A já se nebojím. Slimáky jsem si tahala domů ostatně jako třeba myši a měla takovou svoji farmu. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama