Kdybych tak mohla změnit svůj život...

6. srpna 2017 v 18:21 | Black soul |  Zmatek v hlavě
....udělala bych to?


Nejspíš každý z nás si někdy v duchu povzdychl a přál si mít možnost něco změnit. Ať už je to sebemenší maličkost nebo velká věc, pitomost nebo otázka života a smrti, každý z nás si někdy přál, aby měl tu možnost změnit svůj život a přilepšit si věci tak, jak by chtěl.

Když nad tím tak přemýšlím.. Není to trochu sobecké?

A když už by se ta možnost naskytla... Kolik z nás by to doopravdy udělalo? Když přijde na rozhodnutí se mezi několika věcmi a my si později přejeme, abychom se rozhodli jinak, kdyby nás někdo postavil před to samé rozhodnutí ještě jednou s tím, že si můžeme znovu vybrat a naše rozhodnutí před tím na to vůbec nebude mít vliv, jako bychom mohli začít s čistým štítem, rozhodli byste se jinak nebo stejně? Hryzala by nás v hlavě ta možnost, že i když jsme se před tím rozhodli tak a nebylo to úplně ono, když se teď rozhodneme pro jinou možnost, nemohlo by to být ještě horší? Můj pokus o uvažování je komplikovanej, ale asi chápete, co myslím.

Hádám, že asi záleží na tom, jak moc by člověk bych ochotný riskovat a co všechno by byl schopný obětovat.

Hrozně často uvažuju nad tím, jestli jsem se ve svém studiu rozhodla správně. Docela často si přeju, abych se mohla vrátit a rozhodnout se ještě jednou, jenže pak se zarazím a najednou si nejsem jistá, že bych se rozhodla jinak. Hrozně dlouho jsem nebyla schopná se konečně rozhodnout, co chci studovat, nic mi nepřipadalo jako něco, pro co bych se dokázala nadchnout, k čemu bych cítila takovou tu vášeň, jako někteří cítí pro jejich obor. Hádám, že můj problém je, že se pro něco krátce nadchnu a jakmile mě ten oblak nadšení přejde a nadchnu se pro něco jiného, najednou bych chtěla všechno změnit a rozhodnout se jinak. (Teď se nabízí otázka, jestli jsem se pro svůj obor rozhodla v tom oblaku nadšení, nebo jsem to udělala, protože mi to prostě přišlo jako to nejlepší, co jsem si asi mohla vybrat). Každopádně, čím víc nad tím přemýšlím, tím víc mě to dohání k šílenosti, uvrhá v zoufalství a tak nějak mě to nutí všechno zpochybňovat a pak se objeví ten moment, kdy se sama sebe ptám "Co by sis ale vybrala jinýho, ty nádhero?" a tak nějak sama sebe připravím o řeč.

Ve finále chci asi jen říct, že nemám tušení, co se svým životem dělám, ale vzhledem k mé potřebe nad vším moc přemýšlet, kdyby mě někdo postavil před možnost změnit svůj život, asi by toho po nějaké době litoval, protože bych přemýšlela...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 6. srpna 2017 v 20:55 | Reagovat

Já osobně bych ve svém životě žádné rozhodnutí nezměnila, i když byli někdy pěkně špatná :-)

2 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 7. srpna 2017 v 9:52 | Reagovat

Člověk by měl změnit/napravit jen to, co uzná za vhodné, například omluvit se někomu za to, že jsme mu ublížili, přestat tolik jíst (můj případ :D), nebo zkrátka třeba začít víc šetřit....

Většina lidí by změnila celý svůj život především kvůli tomu, že se sobě nelíbí a nejsou se sebou prostě spokojení. Přitom každý z nás je svým způsobem krásný. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama