A co když je to ale pravda?

23. prosince 2016 v 0:20 | Black soul |  Zmatek v hlavě
Pokaždé, když se podívám na téma týdne, vybaví se mi ten film s Markem Ruffalem a Reese Witherspoon, ten, kde ona je duch a on se nastěhuje do jejího bytu a ona ho tam nechce. Znáte, ne? (Tak mě tak napadá, že už ho dlouho nedávali. Nebo jsem jen dlouho neviděla televizi.)


Na mé povaze mě štve jedna věc. (Kromě spousty dalších.) Spoustu věcí si moc beru. Nad spoustou věcí moc dumám, i když vlastně ve finále ani není o čem přemýšlet. Jenže to bych nebyla já, abych ve svém volném čase nedělala z komára velblouda a nepřemýšlela nad maličkostí tak dlouho, až už to není únosné a mám pocit, že mě cosi dusí.

Kolikrát si říkám, že je mi vlastně úplně jedno, kdo mi co řekne, že se nemusím starat o to, kdo si co o mě myslí, nebo kdo si myslí někdo o někom jiném, co se o někom říká, nebo že se něco stalo, i když to zní naprosto bláznivě a nepravděpodobně. A víte co? V té chvíli tomu i věřím. Jakoby mi to jedním uchem vešlo dovnitř ani se to neohřálo a druhým uchem to zase vyskočilo ven a to je vše. Jenže opak je pravdou. Jen to tak prochází těma ušima, někde uvnitř mého mozku to zanechá malinkou stopu, která se postupem času zvětšuje a v době, kdy bych chtěla jít spát, je největší a drápe se na povrch. Najednou si začnu přehárvat úplně všechno, kdo mi co řekl, ať už se to týká mě, nebo někoho jiného, nebo jen nějaké události, situace, místa, prakticky čehokoliv. Najednou začnu zpochybňovat úplně všechno rozumné a něco ve mě si řekne, že je na čase vymyslet ty naprosto nejhorší scénáře, které mě v nejtemnější a netišší hodině mohou napadnout, různě si je přibarvovat ještě většíma tragédiema, hned na to se nechat okřiknout ještě trochou toho rozumu, co mi zbyla, která je ale v zápětí hned utlačena jednou jedinou otázkou... "A co když je to ale pravda?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 23. prosince 2016 v 9:41 | Reagovat

Taky to mám tak, před spaním se mi vybavuje spousta věcí, a třeba si i někdy vzpomenu že jsem na něco důležitého zapomněla :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama